5 Fotoğraf ile …….
Siz yazın, biz yayınlayalım

Değerli takipçilerimiz ve okuyucularımız,

Abone, takipçi ve okuyucu sayımız her geçen gün katlanarak büyümeye devam ediyor. Bize verdiğiniz bu önemle ve destekle müthiş motive oluyoruz. Sitemizin mottosu olan “Etkileşimli e-Cafe Platformu” içeriğinin içini doldurmak amacıyla, sitemizi sizinle birlikte interaktif yapmanın artık zamanının geldiğini düşünüyoruz.

Ne mi yapacağız?

Sizin beş fotoğrafla anlattığınız bir konuyu yayınlamak üzere “5 Fotoğraf ile …………………” sizden gelenler köşesini başlatmaktan büyük bir heyecan ve mutluluk duyuyoruz. Başlık kısmında noktalı yere sizin karar vereceğiniz bir konuyu yazıp bunu beş adet fotoğraf ve bir yazıyla göndermeniz halinde bu içeriği sizin adınız ile sitemizde yayına alacağız.

Bizi tanıyorsunuz, tabi ki bu işin bazı kuralları olacak:

Göndereceğiniz içerik şu çerçevede ele alınırsa memnun oluruz;

 • Bu konuyu neden seçtiniz?
 • Bu fotoğrafları nasıl seçtiniz?
 • Çekim yaparken neler yaşadınız (burada yazın yazabildiğiniz kadar, abartmayın tabi 🙂 )
 • Nerelerde çekim yaptınız?
 • Çekim teknik bilgileri hakkında açıklamalar yapar mısınız?

Bu maddeler sadece fikir vermek içindir, siz başka bilgiler de ekleyebilirsiniz.

Temel kurallar;

 1. Fotoğrafın içeriğinde çocuk işçiye yer verilemez. Markalar, şirketler ve şahıslar rencide edilecek şekilde kompozisyon yapılamaz.
 2. Siteye gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve internet sitesi düzenleyicisini (moderatörü) yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan kişi hakkında cezai ve hukuki işlem uygulanır.
 3. Eserlerin kullanım hakkı Arthenos.com ile katılımcıya/fotoğrafçıya aittir.
 4. Gönderilen fotoğrafların tamamı katılımcı/fotoğrafçı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin, olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya/fotoğrafçıya aittir.
 5. Siteye gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğrafının çekilmesine ve bir sosyal medya vb iletişim ağlarına gönderilmesine, fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu katılımcıya/fotoğrafçıya aittir.
 6. Fotoğrafların içeriğinden, fotoğrafta yer alan şahıs ve tüzel kişiliklerden katılımcı/fotoğrafçı sorumludur. İçerikte yer alan insanlar, şirket ve markaların olumsuz ve olumlu durumları tamamen katılımcının/fotoğrafçının hukuki sorumluluğundadır, internet sitesi düzenleyicisi (moderatör) olarak Arthenos.com, ortaya çıkacak hukuki/ticari sorunlarda taraf değildir. Katılımcı/fotoğrafçı, fotoğraf gönderirken bu koşulları kabul etmiş sayılır
 7. Gönderilen yazılarda Arthenos.com tarafından düzenleme yapılmayacaktır.
 8. Türkçe yazım kurallarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Türkçe yazım kurallarına dikkat edilmeden gönderilen yazılar, bu kurallara göre yeniden düzenlenmesi için yazı sahibine geri gönderilecektir.
 9. Fotoğraf adedi 5’den az ya da çok olamaz. Fotoğraf boyutlarının genişliği, yatay kadrajda 1200 piksel, dikey kadrajda 800 piksel olmalıdır ve her bir dosyanın büyüklüğü 500 Kilobayt’ı geçmemelidir.
 10. Katılımcıdan/fotoğrafçıdan, Arthenos.com üye ve takipçilerine tanıtmak amacıyla, 300 kelimeyi aşmayan, özgeçmiş yazısı ve bir profil fotoğrafı istenecektir.
 11. Katılımcı/fotoğrafçı, Arthenos.com üye ve takipçilerinin kendilerini ilgili mecralardan takip etmeleri amacıyla, kullandığı sosyal medya hesaplarını gönderebilir. Bu bilgiler de yazıda yayınlanacaktır.
 12. Hakaret ve rencide edici durumlar içeren yazı ve fotoğraflar kesinlikle red edilecektir.
 13. Her durumda yayınlama veya yayınlamama kararı Arthenos.com site yöneticilerine aittir.

Nasıl göndereceksiniz?

Yukarıdaki kuralların tamamına uygun olduğunu düşündüğünüz yazınızı ve 5 adet fotoğrafınızı 5fotografile@arthenos.com e-posta adresimize göndermeniz gerekmektedir. Gün içerisinde bu e-posta adresimize çok sayıda mesajı gelmektedir. Bir karmaşıklığa sebep olmaması veya gözden kaçmaması için, göndereceğiniz mesajın “Konu” kısmına “5 Fotoğraf ile” yazmanız yeterli olacaktır.

Siz yazın, biz yayınlayalım!

Yazılarınızı bekliyoruz.

Yeni içeriklerden haberdar olmak istiyorsanız hemen abone olabilirsiniz.

Abonelik kaydınız başarıyla alınmıştır.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yorum Politikamız: Arthenos.com ekibi olarak tüm okuyucularımızı tartışmalara aktif olarak katılmaya teşvik etsek de, Davranış Kurallarımıza uymayan veya yayınlanan materyalin editoryal standartlarını karşılamayan herhangi bir içeriği Silme / Değiştirme hakkını saklı tutarız.

Abone ol
Bana bildir
guest
Makale Değerlendirme
Makaleyi 5 yıldız üzerinden değerlendirin
Yorum formu, web sitesinde yer alan yorumları takip etmemize izin vermek için Adınızı, e-Postanızı ve içeriğinizi kaydeder. Yorum göndermek için lütfen web sitemizdeki Koşulları ve Gizlilik Politikamızı okuyun ve kabul edin.
3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geribildirimler
Bütün yorumları göster
Öner BÜYÜKYILDIZ

Hayırlı olsun, eminim çok farklı ve renkli yazılar gelecektir bu köşeye.
Benimde sizin bir davetinize icabet sözüm vardı, bu vesile ile bir hazırlık yapma vaktim geldi anlaşılan.
En kısa sürede görüşmek üzere.
Selam ve saygılarımla.

Sebahattin Demir

O zaman ilk yazı kontenjanını size ayırdık Öner bey 🙂
En yakın zamanda bekliyoruz yazınızı ve fotoğraflarınızı.
Selamlar, saygılar.

Okyar Atilla

Merhaba,
Nasıl etkileşimi daha da artırabiliriz diye Sebahattin ile epeydir konuşuyorduk. Aklımızda, gezi, atölye çalışması, toplantı seçenekleri olsa da (hala var) başlangıç noktası farklı olsun istedik. Köz tam sönmeye başlamışken “5 Fotoğraf ile Nikon F100 izlenimlerim” yazısı kıvılcım oldu. Değerli yazarımız avukatımız Fulden’de bunun yasal yönlerini ele alınca her şey netleşti.

Bundan sonra kalem sizin ellerinizde…

Güzel fotoğraf ve yazılarınızı bekliyoruz. Arayı açmayın.

Sevgi ve saygılarımla…

Manşet

Çileğin başına gelenler

Çileğin başına gelenler

Bir süredir yapay ışıkla ilgili fotoğraf teknikleri hakkında Sebahattin güzel ve faydalı yazılar yayınlıyor. Herbirini birkaç kere okudum. Flaş ya da yapay ışıkla fotoğraf çekmeye direnç gösteren bir yanım olduğunu daha önce bir yerlerde belirtmiştim. Ancak Sebahattin ile düşüp kalkarsan bir şekilde bulaşıyor. Tam bu anda itirafta bulunayım. Aramızda kalsın olur mu: Yapay ışık kullanmak çok da kötü bir şey değilmiş. Bir kere renkler doğru “Kelvin” değeriyle elde ediliyor. Kontrol tamamen sizin elinizde. Photoshop da öyle yapsam böyle yapsam diye dert etmiyorsunuz.

EDİTÖRÜN SEÇTİĞİ

Resim çekmek mi, Fotoğraf yapmak mı?

Resim Çekmek mi, Fotoğraf Yapmak mı?

Sıkça yaptığımız gibi yine bir hafta sonu eşimle birlikte Kuşadası'ndayız ve sahilinde nefes kesici bir manzaraya bakıyorum. Her zaman yanımda olan kameramı çıkarıp bu harika görüntünün fotoğrafını çekiyorum:

POPÜLER İÇERİKLER

Diyafram Nedir? Fotoğrafta Diyafram Ayarları

Diyafram Nedir? Fotoğrafta Diyafram Ayarları

Diyaframın kökeni dilimize Fransızca “diaphragme” kelimesinden gelmiştir, İngilizcede "Aperture" olarak tanımlanır ve “açıklık” anlamına gelir.

Fotoğrafta diyafram ayarlarını çekmek istediğiniz sahnenin ne olacağına göre siz belirlersiniz. Fotoğrafınızda nelere etki edeceğini anlamak için okumaya devam edin.

Buna benzer birçok yazı
E-Posta Kutunuza
gelsin ister misiniz?

Bültenimize abone olun, yeni içerikler ilk size gelsin.

Teşekkürler. Abonelik kaydınız başarıyla alınmıştır.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyin.

3
0
Düşünceleriniz bizim için önemli. Belirtmek ister misiniz, lütfen yorum yapın.x
()
x