Ana Sayfa ALT YAZILAR Mikdat Besni ile "Kristal'e Mektuplar" başladı

Mikdat Besni ile “Kristal’e Mektuplar” başladı

-

Kristal’e mektuplar…

Şimdi “Kristal kim?” diyeceksiniz. “WhatsApp varken mektup nerden çıktı?” diyeceksiniz, anlatayım… Bir ara Sebahattin ile birbirimizin fotoğraflarını yorumlayan bir seriye başlayalım diye konuşmuştuk. İçimize sinseydi kalmazdı, kaldı…

“Kristal’e mektuplar” işte askıya alınan bu fikrin hayata geçmesi oluyor. Bir tek farkla. Yorumcumuz, bize katılmayı kabul eden değerli Mikdat Besni. Kâh şiirsel, kâh felsefik, kâh hayata göndermelerle fotoğrafı yoğurarak yazılarını buradaki köşesinde sunacak. Kendisi hakkında detaylı bilgi vermiyoruz. İlk yazısıyla birlikte sunacağımız özgeşmişi ile başlamak üzere yazılarını okudukça ve zamanla tanımanızı tercih ediyoruz. İşin içinde biraz da gizem olmalı değil mi?

İlk yazısı 15 Ocak 2020 Çarşamba günü bizimle buluştu.

Şimdiden kendisine hem teşekkür ediyor hem de güzel ve keyifli yorumlarını bekliyoruz…

Hoş geldiniz Mikdat Bey. Safa getirdiniz.

Sevgi ve saygılarımızla…

Arthenos Ailesi

Yeni içeriklerden haberdar olmak istiyorsanız hemen abone olabilirsiniz.

Abonelik kaydınız başarıyla alınmıştır.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Okyar Atilla
Geçmişte bir ara mühendisti. Şimdi tam zamanlı yönetici, gerçek zamanlı fotoğrafçı. Gündem "Fotoğraf" ise akan suları durdurur. Seyahat denildiğinde kapının önündedir. Klasik müzik ve kitap olmazsa olmazıdır. İki sokak köpeği, muhtelif sayıda kedi ile sürekli temas halindedir. Hızını alamadı mı dağda bayırda bulduğu gerçek köpeklerle konuşur. Sürekli sorgular. Merak ettiği bir konu olursa elinden kimse alamaz. "Bilgi ve sevgi paylaştıkça çoğalır" ilişkilerinin ana fikridir.

Yorum Politikamız: Arthenos.com ekibi olarak tüm okuyucularımızı tartışmalara aktif olarak katılmaya teşvik etsek de, Davranış Kurallarımıza uymayan veya yayınlanan materyalin editoryal standartlarını karşılamayan herhangi bir içeriği Silme / Değiştirme hakkını saklı tutarız.

avatar
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bana bildir
Öner BÜYÜKYILDIZ
Ziyaretçi
Öner BÜYÜKYILDIZ

Mikdat bey’e şimdiden hoşgeldiniz diyor, yazılarını sabırsızlıkla bekliyoruz.
Değerli katkılarınız için sizlere de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum Okyar bey.
Selam ve saygılarımla.

Sebahattin Demir
Yönetici

Mikdat bey değişik stili ve yorumlarıyla önemli bir farklılık daha katacak aramıza Öner bey. Gördüğünüz gibi, durmak yok 🙂
Selamlar, saygılar.

Öner BÜYÜKYILDIZ
Ziyaretçi
Öner BÜYÜKYILDIZ

Sosyal medyadan da takip ettiğim ustamın yazılarını severek takip edeceğim.

bedri akçay
Ziyaretçi
bedri akçay

mikdat ustam saygıyla

Manşet

Kamera Ölçüm Sistemi her zaman doğru mu ölçer?

Kamera Ölçüm Sistemi her zaman doğru mu ölçer?

32
İlk başladığım yıllarda, "Kameralarda zaten bir ölçüm sistemi var, ne gerek var harici bir ışıkölçere" diyordum. Bugün geldiğim noktada kameralarımızın ölçüm sisteminin her sahne için o kadar da mükemmel olmadığını daha doğrusu olamayacağını anladım, bunu defalarca deneyimledim. Bu makalemde, kamera ölçüm sistemi ile harici -el tipi- bir ışıkölçer arasındaki farkları nedenleriyle açıklamaya çalışıyorum.

EDİTÖRÜN SEÇTİĞİ

Resim çekmek mi, Fotoğraf yapmak mı?

Resim Çekmek mi, Fotoğraf Yapmak mı?

17
Sıkça yaptığımız gibi yine bir hafta sonu eşimle birlikte Kuşadası'ndayız ve sahilinde nefes kesici bir manzaraya bakıyorum. Her zaman yanımda olan kameramı çıkarıp bu harika görüntünün fotoğrafını çekiyorum:

POPÜLER İÇERİKLER

Model Fotoğrafçılığı Giriş Rehberi

Model Fotoğrafçılığı üzerine

4
Tahmin ediyorum, pek çoğumuzun çektiği, çekmekten zevk aldığı veya çekmek istediği stiller içinde “Model Fotoğrafçılığı” yer alıyordur. Açıkçası benim için de öyle. Önümüzdeki yıllarda da bu alanda projelere ve fırsat buldukça bu konudaki çalışmalarıma devam etmeyi hedefliyorum. Yazımda örneklerini verdiğim fotoğraf ve arka plan çekimlerim, 2016 yılından bu yana bana ait kişisel çalışmalarımdan derlendi.

Buna benzer birçok yazı
E-Posta Kutunuza
gelsin ister misiniz?

Bültenimize abone olun, yeni içerikler ilk size gelsin.

Teşekkürler. Abonelik kaydınız başarıyla alınmıştır.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyin.