"Bir araya gelmek başlangıçtır, bir arada durabilmek ilerlemedir, birlikte çalışmak başarıdır."

Sebahattin DEMİR

Kurucu / Yazar

Mühendis ama Tıp meraklısı.
Profesyonel yönetici. Seyahat etmeyi seven bir fotoğraf gönüllüsü.
Okumayı, araştırmayı, sorgulamayı sever. İnsan ilişkilerine ve saygıya önem verir. Bildiklerini paylaşmaktan mutluluk duyar. "Bilmiyorum" demekten çekinmez. Türkçe yazım kurallarına uymayanlarla arası iyi değildir.

Profil sayfası

Okyar ATİLLA

Editör / Yazar

Geçmişte bir ara mühendisti.
Şimdi tam zamanlı yönetici,
gerçek zamanlı fotoğrafçı.
Gündem "Fotoğraf" ise akan suları durdurur. Seyahat denildiğinde kapının önündedir.
Klasik müzik ve kitap olmazsa olmazıdır.
"Bilgi ve sevgi paylaştıkça çoğalır" ilişkilerinin ana fikridir.

Profil sayfası

Ertan ÖZTÜRK

Editör / Yazar

X tarihinde doğdum Y tarihinde öleceğim. Bu arada insanlara bildiklerimi aktarmak istiyorum. Norveç’te yaşıyorum. 12 ülkede çalıştım. Proje yönetimi, nicel risk analizi, iş planı, maliyet analizi, projede iş takibi, fotoğraf, bisiklet, Uzay Yolu 😊  gibi konularda bildiğim kadarıyla yardımcı olabilirim; konuyu bilmesem bile beraber araştırıp öğreniriz. Olabildiğince düzgün yazmaya çalışırsanız iyi anlaşırız.

Profil sayfası

Mikdat BESNİ

Fotoğrafçı / Yazar

Veteriner hekim olarak uzun yıllar kamu görevi yaptı. En iyi öğrenmenin öğretme olduğu gerçeğinden hareketle, verdiği fotoğraf kursları sayesinde fotoğrafın inceliklerini öğrendi. Susurluk Fotoğraf ve Sanat Akademisi Derneğinin Başkanlığını yürütmektedir. Fotono21 ve ASFOD tarafından Onur Üyesi olarak payelendirilmiştir.

Profil sayfası

Av. Fulden ELVERİR

Hukuk Danışmanı / Yazar

Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu, İzmir’de Elverir Hukuk & Danışmanlık Bürosunun kurucusu. Çocukluğundan bu yana yağlı boya resim ile ilgileniyor.
Folklorik danslar ve latin danslara da olan merakı nedeniyle bu alanlarda da amatör şekilde uğraşısını devam ettiriyor.

Profil sayfası

Fatih ÖZKADİR

Fotoğrafçı / Yazar

Fh Reklam Fotoğrafçılığı ve Görsel Danışmanlık şirketinin kurucusu.
Türk Dili ve Edebiyatı mezunu.
Hayatını ‘’Işık’’ öğrenmeye adamış bir fotoğrafçı. Stüdyosunda ışıklarla oynarken çelik çomak oynayan pasaklı çocuklar kadar mutlu...

Profil sayfası

Sezin ÖLMEZ

Fotoğrafçı / Yazar

İktisat mezunu. Uluslararası Nakliye ve Dış Ticaret alanlarında çalıştıktan sonra fotoğraf sevdasının peşinden gitmeye karar verdi ve tam zamanlı bir fotoğrafçı oldu. Esasen lise yıllarından beri fotoğraf çekiyor. Siyah-Beyaz sokak fotoğraflarıyla başlayan fotoğraf yolculuğu zamanla profesyonel yemek fotoğrafçılığa uzandı. İzmir Fotograf Sanatı Derneği (İFOD) üyesi ve Fotoğrafçılık Bölümü öğrencisi. Çok okur, çok dinler, çok pişirir ve çok yer.

Profil sayfası

Tekin ERTUĞ

Yazar / Fotoğrafçı

Gençlik yıllarında amatör olarak resim ve karikatür yaptı ve edebiyat dünyasına yakın durdu. Kaleme aldığı yazılar basılı ve sanal ortamda Felsefe, Yazın ve Fotoğraf dergilerinde yayınlandı. Hazırladığı biyografik/otobiyografik metinlerin yanısıra fotograf, sinema, edebiyat ve müziğe dair metinler üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Profil sayfası

Lütfü DAĞTAŞ

Gazeteci / Fotoğrafçı / Yazar

İlk, Orta (Karşıyaka Erkek Lisesi) ve yüksek öğrenimini (EÜ Gazetecilik ve HİYO) İzmir’de yaptı, İzmir’de yaşıyor. Gazeteci. Gazeteciliğe 1973 yılında Yeni Asır Gazetesi’nin spor servisinde başladı. Ardından Demokrat İzmir gazetesi başta olmak üzere değişik gazetelerle, haber ajanslarında muhabir olarak çalıştı. İzmir Life Dergisi’nde, ilk çıkışından itibaren yıllarca röportajlar yayımladı.

Özcan YAMAN

Fotoğrafçı / Yazar

1988 yılında Mimar Sinan Üniversitesi GSF Fotoğraf Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. 1985-1991 yıllarında İBB Şehir Tiyatrolarında Sahne fotoğrafçılığı yaptı. 2006 yılından beri Yeditepe Üniversitesi’nde Grafik Sanatlar Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak fotoğraf dersleri verdi. Halen serbest olarak çalışmaktadır.

Profil sayfası

Prof. Dr. Hakan YAMAN

Fotoğrafçı / Yazar

NFAD (Antalya Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği), Sille Sanat Sarayı, IFSAK ve FIAP (FEDERATION INTERNATIONALE DE L’ART PHOTOGRAPHIQUE) üyesidir. AFIAP (Artist de FEDERATION INTERNATIONALE DE L’ART PHOTOGRAPHIQUE) ünvanına sahiptir. Işıkla Boyama Dünya Birliği’nin (LPWA-The Light Painting World Alliance) ilk Türkiye temsilcisidir. DepoPhotos kolektifinin üyesidir. Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği Türkiye Şubesi (AICA-TR) üyesidir.

Profil sayfası

Hakan KALYONCU

Fotoğrafçı / Yazar

Geldi, gidiyor.

Profil sayfası

Kıvanç ŞEN

Eğitmen / Yazar

Trakya Üniv. Eğitim Fak. Güzel Sanatlar Resim-iş Eğitimi Öğretmenliği Bölümü’nü bitirdi. Dokuz Eylül Üniv. Güzel Sanatlar Enst. Fotoğraf Anasanat Dalı’nda Yüksek Lisans yaptı. Dokuz Eylül Üniv. Güzel Sanatlar Ens. Sanat ve Tasarım Anasanat Dalında Doktorasına devam etmektedir.

Profil sayfası