Daha

  Sosyal Medya Fotoğrafları İçin İdeal Boyutlar Ne Olmalıdır?

  -

  Sosyal medya platformları, resim boyutlarını ve biçimlerini sürekli olarak değiştiriyorlar. Güçlü sosyal medya varlığına duyulan ihtiyaç her geçen gün artıyor. Bu yüzden, iş / marka / kişisel profillerinizi geliştirmek ve bunları en etkin şekilde temsil etmeleri için görsellerinizi doğru optimize etmeniz gerekiyor. Bunun yolu sosyal medya fotoğrafları için ideal boyutları bilmekten geçiyor.

  Sosyal medya ortamında rekabet çok yüksek. Kullanıcılar burada gün içinde binlerce bilgiye maruz kalıyorlar. Her sosyal medya kanalı, kendi platformlarına ve hatta bu kanallara en iyi uyan farklı bir görüntü boyutlarına sahip, afişler, başlıklar, profil fotoğrafları vb. gibi farklı özellikler için uygun olan farklı görüntü boyutları var. Bu platformlardaki yapısal değişiklikler zaman zaman değişmekte.

  Bu amaçla hazırlanmış çok kullanışlı bir site var: makeawebsitehub.com. Bu sitede en sık kullanılan sosyal ağlar için en iyi resim boyutlarının ve kullanılacak resim türlerinin neler olduğu açıklanıyor. Günümüzde en güncel olan büyük sosyal medya platformları burada listelenmiş, bu nedenle güncel bir sosyal medya platformu optimizasyonu bulacaksınız.

  Görseller bu platformlarda kullanılan belirli boyutları gösteriyor ve ayrıca hangi sosyal medya platformunda hangi fotoğrafın kullanılacağını düşünmenize yardımcı olacak çok hızlı ipuçları ve bilgiler eklenmiş. Görsel ne yazık ki İngilizce olarak hazırlanmış. Sitenin kurucusu ve görseli oluşturan sevgili Jamie Spencer’ın izniyle Türkçe olarak güncelleyebilirdim, ancak o kadar sık değişiyor ki başa çıkmak mümkün değil. Ben de İngilizce haliyle yayınlamaya karar verdim. Anlayamadığınız bir yer olursa, aşağıdaki “Yorumlar” kısmından yazarsanız, yardımcı olmaya çalışırız.

  Teşekkürler Jamie Spencer!

  Özet

  İçerik pazarlaması öncelikli olarak içeriğin kalitesine odaklanırken, özellikle resimleri ve video bağlantıları gibi ek varlıkların kalitesi de eşit olarak düşünülmelidir. Bulanık bir resim kullanıcılar tarafından bağlantınızın genel kalitesini sorgulayabileceği için içeriğinizi tamamen kapatabilir.

  Kitlenize iyi kalitede içerikler sunmazsanız neden sizi takip etme çabası göstersinler?

  Muhtemelen sosyal medya varlığınızı optimize etmenin yollarını aradığınız için bu makaleyi okuyorsunuz ve sosyal medya profilinizin en çok algılandığı veya hatırlandığı resimlerde güçlü bir rol oynadığını kabul ediyorsunuz demektir.

  Sizin de bu konuda görüş, soru ve yorumlarınız varsa aşağıdaki “Yorumlar” kısmından lütfen bizimle paylaşın.

  Arthenos Facebook sayfamızı ve Instagram sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
  Belki beğenip takip de edebilirsiniz 🙂

  Ya da buradan başlayabilirsiniz.

  Takipçiniz bol olsun.

  İlişkili İçerikler

  E-POSTA ABONELİĞİ

  Yorum Politikamız: Arthenos.com ekibi olarak tüm okuyucularımızı tartışmalara aktif olarak katılmaya teşvik etsek de, Davranış Kurallarımıza uymayan veya yayınlanan materyalin editoryal standartlarını karşılamayan herhangi bir içeriği Silme / Değiştirme hakkını saklı tutarız.

  Abone ol
  Bana bildir
  guest
  6 Yorum
  Beğenilenler
  En yeniler Eskiler
  Satır içi geribildirimler
  Bütün yorumları göster
  Kıvanç
  Kıvanç
  3 yıl önce

  Harikasınız
  Çok yerinde ve faydalı bir yazı daha.
  Tam da aradığım bilgileri yazmışsınız, teşekkürler.

  Suavi
  Suavi
  3 yıl önce

  Çok faydalı bir yazı olmuş
  Emeğinize sağlık

  Ayşenur
  Ayşenur
  3 yıl önce

  Yazınızı zevkle okudum
  Çok güncel ve güzel bir konuya değinmişsiniz her zamanki gibi
  Takiptesiniz

  Makale yazarı

  Sebahattin Demir
  Mühendis ama Tıp meraklısı. Seyahat etmeyi seven bir fotoğraf gönüllüsü. Okumayı, araştırmayı, sorgulamayı sever. İnsan ilişkilerine ve saygıya önem verir. Bildiklerini paylaşmaktan mutluluk duyar. "Bilmiyorum" demekten çekinmez. Türkçe yazım kurallarına uymayanlarla arası iyi değildir.

  MANŞET

  POPÜLER İÇERİKLER

  6
  0
  Düşünceleriniz bizim için önemli. Belirtmek ister misiniz, lütfen yorum yapın.x
  ()
  x