Sosyal Medya Fotoğrafları İçin İdeal Boyutlar Ne Olmalıdır?

6

Sosyal medya platformları, resim boyutlarını ve biçimlerini sürekli olarak değiştiriyorlar. Güçlü sosyal medya varlığına duyulan ihtiyaç her geçen gün artıyor. Bu yüzden, iş / marka / kişisel profillerinizi geliştirmek ve bunları en etkin şekilde temsil etmeleri için görsellerinizi doğru optimize etmeniz gerekiyor. Bunun yolu sosyal medya fotoğrafları için ideal boyutları bilmekten geçiyor.

Sosyal medya ortamında rekabet çok yüksek. Kullanıcılar burada gün içinde binlerce bilgiye maruz kalıyorlar. Her sosyal medya kanalı, kendi platformlarına ve hatta bu kanallara en iyi uyan farklı bir görüntü boyutlarına sahip, afişler, başlıklar, profil fotoğrafları vb. gibi farklı özellikler için uygun olan farklı görüntü boyutları var. Bu platformlardaki yapısal değişiklikler zaman zaman değişmekte.

Bu amaçla hazırlanmış çok kullanışlı bir site var: makeawebsitehub.com. Bu sitede en sık kullanılan sosyal ağlar için en iyi resim boyutlarının ve kullanılacak resim türlerinin neler olduğu açıklanıyor. Günümüzde en güncel olan büyük sosyal medya platformları burada listelenmiş, bu nedenle güncel bir sosyal medya platformu optimizasyonu bulacaksınız.

Görseller bu platformlarda kullanılan belirli boyutları gösteriyor ve ayrıca hangi sosyal medya platformunda hangi fotoğrafın kullanılacağını düşünmenize yardımcı olacak çok hızlı ipuçları ve bilgiler eklenmiş. Görsel ne yazık ki İngilizce olarak hazırlanmış. Sitenin kurucusu ve görseli oluşturan sevgili Jamie Spencer’ın izniyle Türkçe olarak güncelleyebilirdim, ancak o kadar sık değişiyor ki başa çıkmak mümkün değil. Ben de İngilizce haliyle yayınlamaya karar verdim. Anlayamadığınız bir yer olursa, aşağıdaki “Yorumlar” kısmından yazarsanız, yardımcı olmaya çalışırız.

Teşekkürler Jamie Spencer!

Özet

İçerik pazarlaması öncelikli olarak içeriğin kalitesine odaklanırken, özellikle resimleri ve video bağlantıları gibi ek varlıkların kalitesi de eşit olarak düşünülmelidir. Bulanık bir resim kullanıcılar tarafından bağlantınızın genel kalitesini sorgulayabileceği için içeriğinizi tamamen kapatabilir.

Kitlenize iyi kalitede içerikler sunmazsanız neden sizi takip etme çabası göstersinler?

Muhtemelen sosyal medya varlığınızı optimize etmenin yollarını aradığınız için bu makaleyi okuyorsunuz ve sosyal medya profilinizin en çok algılandığı veya hatırlandığı resimlerde güçlü bir rol oynadığını kabul ediyorsunuz demektir.

Sizin de bu konuda görüş, soru ve yorumlarınız varsa aşağıdaki “Yorumlar” kısmından lütfen bizimle paylaşın.

Arthenos Facebook sayfamızı ve Instagram sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
Belki beğenip takip de edebilirsiniz 🙂

Ya da buradan başlayabilirsiniz.

Takipçiniz bol olsun.

Mühendis ama Tıp meraklısı. Seyahat etmeyi seven bir fotoğraf gönüllüsü. Okumayı, araştırmayı, sorgulamayı sever. İnsan ilişkilerine ve saygıya önem verir. Bildiklerini paylaşmaktan mutluluk duyar. "Bilmiyorum" demekten çekinmez. Türkçe yazım kurallarına uymayanlarla arası iyi değildir.
Abone ol
Bana bildir
guest
6 Yorum
Beğenilenler
En yeniler Eskiler
Satır içi geribildirimler
Bütün yorumları göster
Kıvanç
Kıvanç
2 yıl önce

Harikasınız
Çok yerinde ve faydalı bir yazı daha.
Tam da aradığım bilgileri yazmışsınız, teşekkürler.

Suavi
Suavi
2 yıl önce

Çok faydalı bir yazı olmuş
Emeğinize sağlık

Ayşenur
Ayşenur
2 yıl önce

Yazınızı zevkle okudum
Çok güncel ve güzel bir konuya değinmişsiniz her zamanki gibi
Takiptesiniz