Daha
  Ana SayfaBLOGYemen diye diye...

  Yemen diye diye…

  _

  Bu yazı dizisindeki fotoğraflarda yer alan insanların bir kısmı muhtemelen Suudi Arabistan’ın YEMEN halkına uzun zamandır yaptığı hava saldırılarında ölmüş olabilirler.
  Rahmetle anıyoruz…

  Yemen seyahati, THY’nin Yemen başkenti “Sana’a” ya başlattığı sefer nedeniyle Skylife dergisinde yayınladığı yazıyı okumamla aklıma düştü. Arkasından Yemen’le ilgili bilgi toplamaya başladım. Bilgiler biriktikçe seyahat planı da şekillenmeye başladı. 2007 yılının Kurban Bayramı için taslak planı oluşturduktan sonra ver elini Yemen.

  Yemen seyahatimi üç ayrı yazı altında derledim. Bu yazılarıma aşağıdan “İlişkili İçerikler” bölümünden ulaşabilirsiniz.

  Bu gezi için okuduğum Fikret Otyam’ın kitabında yeni dikilmiş palmiye ağaçlarının olduğu bir sokak fotoğrafı (1977 yılı) vardı. Bu sokağı buldum ve Yemen seyahatini gerçekleştirdiğim 2007 yılında fotoğrafladım. Tam tamına 30 yıl sonra. Ağaçlar büyümüş. Döndüğümde fotoğrafı çerçeveletip Fikret Otyam’a götürdüm. Ve böylece aramızda başlayan arkadaşlık Fikret Otyam’ın hakka yürüyüşüne kadar sürdü. Rahmetle ve sevgiyle, ışığı bol olsun.

  Kaynaklar:
  • Adı Yemendir. Fikret Otyam
  • Osmanlının son vilayeti Yemen. (13 ncü Türk tarih kongresi) Metin Ayışığı
  • Türkler mezarlığı. Mustafa Balbay

  İLİŞKİLİ İÇERİKLER

  Ta’izz ve Aden… Son Bölüm

  Ve yine sabah. Yol kısa zaman uzun. Otelin önünde kendi fotoğrafımı çektirdikten sonra Aden’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz Ta’izz’den geçiyor. Oradan tekrar güneye dönüp Aden istikametini tutacağız. Yolumuz Ta’izz’den geçiyor. Oradan tekrar güneye dönüp Aden istikametini tutacağız.

  Burası Huş’tur… Ve Hudeyde – Bölüm 2

  Durup etrafa baktım. Askerleri hayal etmeye çalıştım. Bitkin, suyun kenarına uzanmış dinlenmeye çalışan askerleri. Bu dağ yürüyerek nasıl geçilir dedim atların eşeklerin üzerinde yüklerle. Yazık olmuş onca insana. Türkü dilime dolandı, gözümde yaşlar “Burası Huş'tur…”.

  Yemen diye diye… Bölüm 1

  Bu yazı dizisindeki fotoğraflarda yer alan insanların bir kısmı muhtemelen Suudi Arabistan'ın YEMEN halkına uzun zamandır yaptığı hava saldırılarında ölmüş olabilirler. Rahmetle anıyoruz… Yemen seyahati, THY'nin Yemen başkenti "Sana’a" ya başlattığı sefer duyurusunu okumamla aklıma düştü.

  E-POSTA ABONELİĞİ

  Okyar Atilla
  Okyar Atilla
  Geçmişte bir ara mühendisti. Şimdi tam zamanlı yönetici, gerçek zamanlı fotoğrafçı. Gündem "Fotoğraf" ise akan suları durdurur. Seyahat denildiğinde kapının önündedir. Klasik müzik ve kitap olmazsa olmazıdır. İki sokak köpeği, muhtelif sayıda kedi ile sürekli temas halindedir. Hızını alamadı mı dağda bayırda bulduğu gerçek köpeklerle konuşur. Sürekli sorgular. Merak ettiği bir konu olursa elinden kimse alamaz. "Bilgi ve sevgi paylaştıkça çoğalır" ilişkilerinin ana fikridir.

  Yorum Politikamız: Arthenos.com ekibi olarak tüm okuyucularımızı tartışmalara aktif olarak katılmaya teşvik etsek de, Davranış Kurallarımıza uymayan veya yayınlanan materyalin editoryal standartlarını karşılamayan herhangi bir içeriği Silme / Değiştirme hakkını saklı tutarız.

  YORUM YAPILDIĞINDA BANA BİLDİR
  Bana bildir
  guest

  2 Yorum
  Beğenilenler
  En yeniler Eskiler
  Satır içi geribildirimler
  Bütün yorumları göster
  Sebahattin Demir
  Yönetici

  Bu format güzel oldu Okyar, eline sağlık.
  Güzel bir çalışma oldu, emeklerine sağlık.
  Sevgiler.

  Okyar
  Okyar
  Yorumun sahibi  Sebahattin Demir

  Senin de eline sağlık. Bilgisayar ve fotoğrafla ilgili tanıdığım en hızlı yaratcı fikirlere sahip kişisin.

  MANŞET

  POPÜLER İÇERİKLER

  2
  0
  Düşünceleriniz bizim için önemli. Belirtmek ister misiniz, lütfen yorum yapın.x