Ana Sayfa BLOG Yemen diye diye...

Yemen diye diye…

_

Bu yazı dizisindeki fotoğraflarda yer alan insanların bir kısmı muhtemelen Suudi Arabistan’ın YEMEN halkına uzun zamandır yaptığı hava saldırılarında ölmüş olabilirler.
Rahmetle anıyoruz…

Yemen seyahati, THY’nin Yemen başkenti “Sana’a” ya başlattığı sefer nedeniyle Skylife dergisinde yayınladığı yazıyı okumamla aklıma düştü. Arkasından Yemen’le ilgili bilgi toplamaya başladım. Bilgiler biriktikçe seyahat planı da şekillenmeye başladı. 2007 yılının Kurban Bayramı için taslak planı oluşturduktan sonra ver elini Yemen.

Yemen seyahatimi üç ayrı yazı altında derledim. Bu yazılarıma aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Yemen diye diye…

Yemen diye diye… Bölüm 1

13
Bu yazı dizisindeki fotoğraflarda yer alan insanların bir kısmı muhtemelen Suudi Arabistan'ın YEMEN halkına uzun zamandır yaptığı hava saldırılarında ölmüş olabilirler. Rahmetle anıyoruz… Yemen seyahati, THY'nin Yemen başkenti "Sana’a" ya başlattığı sefer duyurusunu okumamla aklıma düştü.

Burası Huş’tur… Ve Hudeyde – Bölüm 2

24
Durup etrafa baktım. Askerleri hayal etmeye çalıştım. Bitkin, suyun kenarına uzanmış dinlenmeye çalışan askerleri. Bu dağ yürüyerek nasıl geçilir dedim atların eşeklerin üzerinde yüklerle. Yazık olmuş onca insana. Türkü dilime dolandı, gözümde yaşlar “Burası Huş'tur…”.
Ta’izz ve Aden... Son Bölüm

Ta’izz ve Aden… Son Bölüm

11
Ve yine sabah. Yol kısa zaman uzun. Otelin önünde kendi fotoğrafımı çektirdikten sonra Aden’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz Ta’izz’den geçiyor. Oradan tekrar güneye dönüp Aden istikametini tutacağız. Yolumuz Ta’izz’den geçiyor. Oradan tekrar güneye dönüp Aden istikametini tutacağız.

Bu gezi için okuduğum Fikret Otyam’ın kitabında yeni dikilmiş palmiye ağaçlarının olduğu bir sokak fotoğrafı (1977 yılı) vardı. Bu sokağı buldum ve Yemen seyahatini gerçekleştirdiğim 2007 yılında fotoğrafladım. Tam tamına 30 yıl sonra. Ağaçlar büyümüş. Döndüğümde fotoğrafı çerçeveletip Fikret Otyam’a götürdüm. Ve böylece aramızda başlayan arkadaşlık Fikret Otyam’ın hakka yürüyüşüne kadar sürdü. Rahmetle ve sevgiyle, ışığı bol olsun.

Kaynaklar:
• Adı Yemendir. Fikret Otyam
• Osmanlının son vilayeti Yemen. (13 ncü Türk tarih kongresi) Metin Ayışığı
• Türkler mezarlığı. Mustafa Balbay

Yeni içeriklerden haberdar olmak istiyorsanız hemen abone olabilirsiniz.

Abonelik kaydınız başarıyla alınmıştır.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Okyar Atilla
Geçmişte bir ara mühendisti. Şimdi tam zamanlı yönetici, gerçek zamanlı fotoğrafçı. Gündem "Fotoğraf" ise akan suları durdurur. Seyahat denildiğinde kapının önündedir. Klasik müzik ve kitap olmazsa olmazıdır. İki sokak köpeği, muhtelif sayıda kedi ile sürekli temas halindedir. Hızını alamadı mı dağda bayırda bulduğu gerçek köpeklerle konuşur. Sürekli sorgular. Merak ettiği bir konu olursa elinden kimse alamaz. "Bilgi ve sevgi paylaştıkça çoğalır" ilişkilerinin ana fikridir.

Yorum Politikamız: Arthenos.com ekibi olarak tüm okuyucularımızı tartışmalara aktif olarak katılmaya teşvik etsek de, Davranış Kurallarımıza uymayan veya yayınlanan materyalin editoryal standartlarını karşılamayan herhangi bir içeriği Silme / Değiştirme hakkını saklı tutarız.

avatar
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bana bildir
Sebahattin Demir
Yönetici

Bu format güzel oldu Okyar, eline sağlık.
Güzel bir çalışma oldu, emeklerine sağlık.
Sevgiler.

Okyar
Ziyaretçi
Okyar

Senin de eline sağlık. Bilgisayar ve fotoğrafla ilgili tanıdığım en hızlı yaratcı fikirlere sahip kişisin.

POPÜLER İÇERİKLER

Model Fotoğrafçılığı Giriş Rehberi

Model Fotoğrafçılığı üzerine

4
Tahmin ediyorum, pek çoğumuzun çektiği, çekmekten zevk aldığı veya çekmek istediği stiller içinde “Model Fotoğrafçılığı” yer alıyordur. Açıkçası benim için de öyle. Önümüzdeki yıllarda da bu alanda projelere ve fırsat buldukça bu konudaki çalışmalarıma devam etmeyi hedefliyorum. Yazımda örneklerini verdiğim fotoğraf ve arka plan çekimlerim, 2016 yılından bu yana bana ait kişisel çalışmalarımdan derlendi.

Buna benzer birçok yazı
E-Posta Kutunuza
gelsin ister misiniz?

Bültenimize abone olun, yeni içerikler ilk size gelsin.

Teşekkürler. Abonelik kaydınız başarıyla alınmıştır.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyin.