Ebru ve Tekin Ertuğ ile Foto-Graf üzerine keyifli bir akşam

-

Blog sayfamıza değer veren ve yazılarıyla onurlandıran sevgili Tekin Ertuğ dostumuzu uzun zamandan beri zoom etkinliğimizde konuşmacı olarak konuk etmek üzere bekletip duruyorduk. Hatta yakın çevremizden “Daha ne bekliyorsunuz?” diye aldığımız eleştiriler de olmuştu. Tekin Bey ile farklı bir söyleşi yapalım istiyorduk. Konu tekrar gündeme geldiğinde kendime “Neden olmasın?” diye soruverdim.

Tekin Bey’in yanında -bana göre- az bilinen bir fotoğrafçı vardı. Birlikte fotoğraf çalışmaları yaptığı ve çalışmalarının kayıtsız şartsız destekçisi sevgili eşi Ebru Hanım. Tekin Bey’e niyetimden çekinerek bahsettiğimde beni destekledi ve toplantımızı buna göre kurguladık. Ve iyi oldu. Ebru Hanım’ı daha yakından tanıma fırsatını elde ettik.

Dejenerasyon, Göz Ucuyla ve Karşı Estetik sunumlarını izleyip harika bir söyleşi yaptık. Tekin Bey’in fotoğrafın felsefik yanına ilişkin engin düşüncelerinden faydalandık.

Birçok değerli akademisyen ve fotoğrafçı arkadaşımızın katıldığı her anı dolu dolu fotoğrafla geçen güzel ve faydalı bir toplantı oldu.

Ve toplantıyı bitirdiğimizde tadı damağımızda kalmıştı.

Gecenin ayrıntılarına aşağıdaki videodan erişebilirsiniz.
Bu videoyu ve diğer videolarımızı Youtube kanalımızdan da takip edebilirsiniz.
Kanalımıza abone olmayı unutmayın…

E-POSTA ABONELİĞİ

Okyar Atilla
Geçmişte bir ara mühendisti. Şimdi tam zamanlı yönetici, gerçek zamanlı fotoğrafçı. Gündem "Fotoğraf" ise akan suları durdurur. Seyahat denildiğinde kapının önündedir. Klasik müzik ve kitap olmazsa olmazıdır. İki sokak köpeği, muhtelif sayıda kedi ile sürekli temas halindedir. Hızını alamadı mı dağda bayırda bulduğu gerçek köpeklerle konuşur. Sürekli sorgular. Merak ettiği bir konu olursa elinden kimse alamaz. "Bilgi ve sevgi paylaştıkça çoğalır" ilişkilerinin ana fikridir.

Yorum Politikamız: Arthenos.com ekibi olarak tüm okuyucularımızı tartışmalara aktif olarak katılmaya teşvik etsek de, Davranış Kurallarımıza uymayan veya yayınlanan materyalin editoryal standartlarını karşılamayan herhangi bir içeriği Silme / Değiştirme hakkını saklı tutarız.

Abone ol
Bana bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geribildirimler
Bütün yorumları göster

Manşet

Fujifilm X-T200 ve X-E3 karşılaştırması

Fujifilm X-T200 ve X-E3 detaylı karşılaştırması

Fujifilm X-T200 modeline bakıp X-E3 ile karşılaştırıyoruz

EDİTÖRÜN SEÇTİĞİ

Fotoğrafçılık Hafızamızı Geliştirir mi?

Fotoğrafçılık Hafızamızı Geliştirir mi?

Fotoğrafçılar Dikkat!
Fotoğraf Çekmek Görsel Belleği Güçlendiriyor,
Peki ya Görsel Olmayan Bellek?

POPÜLER İÇERİKLER

Diyafram Nedir? Fotoğrafta Diyafram Ayarları

Diyafram Nedir? Fotoğrafta Diyafram Ayarları

Diyaframın kökeni dilimize Fransızca “diaphragme” kelimesinden gelmiştir, İngilizcede "Aperture" olarak tanımlanır ve “açıklık” anlamına gelir.

Fotoğrafta diyafram ayarlarını çekmek istediğiniz sahnenin ne olacağına göre siz belirlersiniz. Fotoğrafınızda nelere etki edeceğini anlamak için okumaya devam edin.
0
Düşünceleriniz bizim için önemli. Belirtmek ister misiniz, lütfen yorum yapın.x
()
x